Informacje

Konto bankowe

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

43 1600 1462 1872 6221 3000 0001


NIP
5661882761

REGON
140043771

KRS
0000227948

 

1 procent

oppWspierają nas

 
 
 
 
synapsis
 
 
 

Aktualności

Szanowni Państwo zwracamy się prośbą skierowaną do całego środowiska osób z autyzmem w Polsce, o możliwie szerokie upowszechnienie i wypełnienie dwóch ankiet przysłanych do nas przez Autism-Europe. Zostały one  przygotowane w ramach dużego badania prowadzonego przez Uniwersytet w Cambridge we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Ankiety dotyczą sytuacji osób z autyzmem w poszczególnych krajach i dla ułatwienia są w języku polskim.

Raport, który powstanie na tej podstawie ma wskazać kierunki polityki UE wobec osób z niepełnosprawnościami, w tym na rzecz osób z ASD. Bardzo namawiamy każdą osobę w spektrum, rodziców i opiekunów, by wypełnili te ankiety. Wspólnie możemy działać na rzecz lepszego wsparcia osób z ASD we wszystkich krajach Unii. Możemy wymienić szczególnie trudne problemy i brak dostępu do różnego rodzaju wsparcia. Dotychczas z Polski mało osób uczestniczyło w podobnych badaniach, ale bardzo nam zależy, żeby jak najwięcej osób aktywnie wzięło udział w tym badaniu.

 

Poniżej znajduje się informacja o tym, dla kogo przeznaczone są ankiety i linki do nich:

A) Osoby w spektrum autyzmu w wieku 16 lat i starsi

B) Opiekunowie lub członkowie rodzin osób w spektrum autyzmu, które nie mogą samodzielnie wypełnić ankiety

C) Osoby pracujące w obszarze autyzmu

 

Informacja ogólna:

https://www.autismeurope.org/blog/2021/09/27/surveys-policy-priorities-and-access-to-services-for-autistic-people-across-europe/

Ankiety są w języku polskim i dotyczą dwóch tematów:

Ankieta dotycząca dostępu do świadczeń związanych z autyzmem (ACCESS-EU)

https://cambridge.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_6kZxSiZCOVENSfz

oraz

Arkusz informacyjny: „10 obszarów wymagających zmiany” (ankieta)

https://cambridge.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0fxjRS7DTBpUIo5

Za świadczenia realizowane w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia opłaty nie są pobierane. Dotyczy to usług w  Poradni dla osób z autyzmem dziecięcym oraz Poradni logopedycznej. Nie pobierane są również opłaty za udostępnienie dokumentacji medycznej ( wydruki, ksero).

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne,  NFZ rekomenduje czasowe ograniczenie psychoterapii, szczególnie grupowej, porad psychologicznych i działalności oddziałów dziennych.
Terapeuci, którzy   pracują są gotowi prowadzić konsultacje za pomocą systemów teleinformatycznych. Dostępni są dla naszych  pacjentów  przez telefon i  skype:


Fundacja_Mazinska, Fundacja _Ruszkowska, Kalinowska Fundacja, Fundacja _zmijewska, fundacja_borowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Fundacja_Jagodzińska, Fundacja_Sokół, Fundacja_Kownacka

 Informacje pod telefonem: 23 674 35 32

Zapraszamy na konferencję: Trening umiejętności społecznych uczniów ze spektrum autyzmu – praktyczne rozwiązania.

  • Założenia prawne i organizacyjne kształtowania kompetencji społecznych uczniów, edukacja włączająca
  • Podejście skoncentrowane na zachowaniach w pracy z uczniem ze spektrum autyzmu
  • Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci w/g teorii Arnolda Goldsteina
  • Rozwijanie umiejętności społecznych uczniów z autyzmem w szkole specjalnej
  • Wielopłaszczyznowe podejście do wspomagania rozwoju osób ze spektrum autyzmu

Rejestracja

Dziękujemy firmie Kaufland w Ciechanowie za wsparcie działań naszej organizacji.

Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym Niepełnosprawnym Być Jak Inni, w związku z przetwarzaniem na dużą skalę szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), uchwałą Zarządu wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych.
Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rok 2013 projekt ,,Razem będziemy aktywni” – realizowany z środków Wojewody Mazowieckiego.

W ramach tego zadania prowadzone były następujące działania; integracja poprzez ruch i ćwiczenia korekcyjne; kształtowanie osobowości dziecka i wspieranie jego rozwoju, normalizacja wrażeń sensorycznych oraz wsparcie w dziedzinie zatrudnienia - integracja ze środowiskiem lokalnym dorosłych osób z autyzmem i ich rodzin, poradnictwo dla rodzin i osób z autyzmem i innymi zaburzeniami psychicznymi należącymi do spektrum zaburzeń autystycznych.

Wzięliśmy udział , w przedwakacyjnej zabawie  zorganizowanej 17 czerwca przez Stowarzyszenie Akademia Kultury. O godz. 17 uczestnicy ubrani w fantazyjne kostiumy przeszli w barwnym korowodzie ul. Warszawską.

Prezydent Miasta, Ciechanowskie Centrum Wolontariatu oraz Fundacja im. Marcinkowskiego zaprosiły naszą organizację do udziału   w Festiwalu Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, który odbył  się 8 czerwca ,  przy Pl. Jana Pawła II.